Ehliyet'te Aklı Raporu

Ehliyet'te Aklı Raporu

Şovmenin ehliyetine el konuldu!

Temmuz 13, 2015 |

İstanbul’da, tehlikeli akrobasi hareketleri yaparak motosiklet kullanan Engin C.’nin ehliyetine el konuldu.

 

Habip ATAM (SÖZCÜ)

Sürücünün, belgesini tekrar alabilmesi için “akli dengesi yerindedir” raporu gerekiyor.

Yürekleri ağızlara getiren olay; Bakırköy’de yaşandı. D-100 Karayolu üzerinde motosikletle seyreden Engin C.,  100 kilometre hızla giderken, tehlikeli akrobasi hareketleri yapmaya başladı. Plakasının bir kısmı kapalı olan motosikletle, yaklaşık 20 kilometre boyunca kendi hayatını ve trafiği hiçe sayarak ilerleyen Engin C.’nin yolculuğu Levent’e kadar devam etti. O anlar kameralara da yansıdı. Görüntülerin televizyonlarda yayınlanması polisi de harekete geçirdi. İstanbul Emniyeti’ne bağlı Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri, Engin C.’nin adresini belirledi.  Sivil Trafik Büro Amirliği görevlilerince emniyete getirilen Engin C’nin ehliyetine el konuldu. Sağlık kontrolünden geçirilen, alkol ve uyuşturucu testi için örnek alınan  sürücü Bakırköy İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne teslim edildi.

“TEPKİ OLARAK YAPTIM”

Engin C., emniyet çıkışında “niçin böyle bir şey  yaptın” sorusu üzerine  “Amacım kimsenin hayatını tehlikeye düşürmek değildi. Bize spor yapılacak alan veriliyor. Buna tepki olarak yaptım.” diyerek yanıtladı.

AKIL RAPORU İSTENECEK

Sivil Trafik Büro Amiri Komiser Emre Şen, ehliyetine el konulan sürücü hakkında; karayollarında insanların can ve mal güvenliğini tehlikeye düşürmek suçundan işlem yapılacağını belirtti. Bu maddeye göre, 6 aydan 2 yıla kadar hapisle yargılanacak olan Engin C.’nin motosikleti de trafikten men edildi. Engin C.’nin ehliyetini geri alabilmesi için  “akli dengesi yerindedir” raporu alması gerekecek.

 

Yukarı